DSC02903

Czas na sen… A kiedy już wiedzione wewnętrznym głosem natury staniecie się szczęśliwymi posiadaczkami lenme, warto pocelebrować czas przygotowań do snu i oddać się wieczornym rytuałom. Fakt kładzenia się spać może być bowiem doskonałym powodem do wykonania kilku relaksacyjnych ćwiczeń. I niech to będzie czas dla Was. Bez telefonu, tabletu, telewizora – męczą zamiast uspokajać. Codziennie przed snem dajcie sobie kwadrans całkowitej uwagi. Znajdźcie własną przestrzeń.

Gotowe?

Uchylcie okno, usiądźcie w pozycji kwiatu lotosu, zamknijcie oczy. Wciągnijcie powolutku powietrze przez nos, wypełnijcie nim całe ciało, doprowadźcie powietrze do brzucha. Przytrzymajcie na pięć sekund, a następnie powolutku wypuśćcie powietrze ustami. Pawtórzcie ten oddech kilka razy. Zaczynacie czuć senność? Doskonale.

A teraz połóżcie się w wygodnej pozycji na plecach. Delikatnie napinajcie mięśnie poszczególnych części swojego ciała, a następnie rozluźniajcie. Te dwa, proste ćwiczenia pomogą wam oczyścić umysł oraz nauczyć się prawidłowo rozluźniać. Jeśli dodatkowo, w trakcie ćwiczeń zafundujecie sobie aromaterapię olejkiem lawendowym, doskonale dopełnicie tym całości wieczornej celebracji snu.

Technik relaksacji jest bardzo dużo. Wypróbujcie nasza dzisiejszą propozycję, a już za tydzień podzielimy się z Wami kolejnymi pomysłami na wieczorne rytuały. Bądźcie z nami. Bądźcie z lenme.

 

Share this post

Podziel się przemyśleniami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *